Havuz Cam Korkuluk

Evler, yazlıklar, tatil köyleri, lüks oteller, restoranlar, kafeler ve alışveriş merkezleri gibi pek çok alanda gerek yüzme gerekse de süs amaçlı oluşturulan en önemli yapılar arasında havuzlar gelmektedir. Çok çeşitli tasarımlarla dizayn edilerek bulunan mekanların modern görünümler kazanmasına yardımcı olmaktadır. Bu yapıların ortaya çıkarılmasında son zamanlarda sıklıkla tercih edilen malzemelerden birisi de havuz camlarıdır. Akvaryum görünümünde tasarımlar oluşturma adına yapılan bu uygulamalar, 6 cm, 8 cm, 10 cm ve 12 cm gibi farklı kalınlıktaki camların temperleme işlemlerinden geçirilerek monte edilmesiyle oluşur. Kullanıcının isteğine göre, tüm kenarlar tamamen kaplama havuz camları ile oluşturulabileceği gibi bir, iki ya da üç kenarın camdan oluşturulması mümkündür. 
İstenilen genişliklerde uygulanabilmekte olan bu sistemlerde aynı zamanda havuz içerisindeki tahliye boruları, filtreler, aydınlatma aksesuarları gibi malzemeler kötü görünümlerin oluşmasına izin verilmeden dizayn edilerek kullanıma hazır hale getirilmektedir. 
Bunların yanı sıra cam bölmeler alüminyum profil aksesuarlarla desteklenir. İyi bir ışıklandırma ile gösterişli bir hale getirilebilmektedir. Kişilerin talepleri doğrultusunda havuz camı kenarına ahşap ve bambudan oturaklar yapılarak dinlenme ve güneşlenme imkanı oluşturulabilmekte. Alüminyum havuz içi kenar merdiveni le geniş su hacmine sahip havuzlara kolaylıkla girilip çıkılması sağlanıp, son derece  kullanışlı yapıda uygulamalar gerçekleştirilebilmektedir.